Сімейний Лікар

Японія надасть 160 млн євро на проєкти з економічного відновлення України

Японія надасть 160 млн євро на проєкти з економічного відновлення України
408453 ПЕРЕГЛЯДІВ

Японія збирається збільшити присутність на інвестиційному ринку України, приєднавшись до програм підтримки спільних українсько-японських бізнес-проєктів. Відтак, країна-партнерка планує надати 160 млн євро на підтримку проєктів економічного відновлення України.

Про це розповів заступник Міністра економіки України – Торговий представник України Тарас Качка під час зустрічі з Економічною місією Уряду Японії, до складу якої входять представники Міністерства економіки, торгівлі і промисловості Японії, Міністерства землі, інфраструктури і транспорту Японії та Міністерства закордонних справ Японії, повідомляє пресслужба Міністерства економіки України.

Для розширення ділових зв'язків у сфері інвестицій та торгівлі японські партнери відкриють свій офіс JETRO у Києві. Також зазначається, що уряди країн працюють над оновленням Угоди між Україною та Японією про сприяння та захист інвестицій.

«Японія продовжує демонструвати високий рівень підтримки України і налаштованість на поглиблення економічних зв'язків. Вже зараз уряди України та Японії готують проєкт оновленої Угоди про сприяння та захист інвестицій, яка сприятиме економічному розвитку і розширенню торгівлі між двома країнами. Угода, зокрема, надасть японським інвесторам надійний правовий захист та гарантії щодо їх капіталовкладень, що є важливим стимулом для інвестицій у приватний сектор та проєкти з відновлення України», — сказав заступник очільниці мінекономіки.

Зокрема, країна-союзниця надасть 160 млн євро на підтримку проєктів економічного відновлення України, серед яких в пріоритеті: енергетика, житло, критична інфраструктура, гуманітарне розмінування та підтримка бізнесу.

Крім цього, сторони зустрічі обговорили питання участі представників Уряду Японії та японського бізнесу в URC 2024, головною метою якої є консолідація міжнародної підтримки для відновлення, відбудови, реформування та модернізації України. Також учасники зустрічі обговорили питання підготовки до EXPO 2025 в Осаці та Міністерської зустрічі OECD.

Мінекономіки зазначає, що JETRO (Japan External Trade Organization) – це офіс Японської організації зовнішньої торгівлі, незалежний адміністративний орган під егідою Міністерства економіки, торгівлі та промисловості Японії, створений для сприяння розвитку торговельно-економічного співробітництва з іншими країнами світу.

URC 2024 (Ukraine Recovery Conference) – це міжнародна конференція з питань відновлення України, яка об’єднає лідерів урядів низки країн, міжнародних організацій, бізнесу та громадянського суспільства. Німеччина та Україна спільно проведуть Конференцію 11 та 12 червня 2024 року в Берліні.

OECD (Organisation for Economic Co-operation and Development) – це організація економічного співробітництва та розвитку, діяльність якої спрямована на зміцнення й підвищення ефективності економік держав-членів (38 країн, 70 країн мають статус партнерів).

  • Нагадаємо, що раніше під час зустрічі української делегації із керівництвом JICA обговорювалось збільшення внеску в процеси гуманітарного розмінування збоку Японії, а також інвестування в економіку України.
  • Заступник очільниці мінекономіки розповідав партнерам про розроблену і схвалену Нацорганом з протимінної діяльності Стратегію протимінної діяльності, запуск в Україні ринку розмінування і готовність Уряду розвивати його, зокрема через  програми на кшталт відшкодування фермерам вартості очищення сільськогосподарських земель, яка запрацює цієї весни.

©2020 doktorfamily

Мої відео