Сімейний Лікар

Покращення сервісу та раціональне використання бюджетних коштів, – Володимир Жаврід про реформування органів податкової служби в межах НСД

Покращення сервісу та раціональне використання бюджетних коштів, – Володимир Жаврід про реформування органів податкової служби в межах НСД
192899 ПЕРЕГЛЯДІВ

Оптимізація розташування місць надання послуг платникам, ефективне використання трудових ресурсів, раціональне витрачання бюджетних коштів на утримання органів ДПС, покращення сервісу з урахуванням збільшення онлайн-послуг. Саме такі переваги передбачає реформування органів податкової служби в межах реалізації Національної стратегії доходів до 2030 року. Це питання порушили під час засідання Громадської ради, що відбулось днями  в Головному управлінні ДПС у Черкаській області.

Як пояснив Володимир Жаврід, в.о. начальника Головного управління ДПС у Черкаській області, у межах реалізації передбачених Стратегією заходів, зокрема в частині організаційних та кадрових заходів з реформування ДПС, замість 21 державної податкової інспекції, які діяли на території Черкаської області, утворено 4 ДПІ з 13 точками доступу. Вісім ДПІ ліквідовані, а саме: Городищенська, Кам’янська, Христинівська, Маньківська, Ватутінська, Лисянська, Чорнобаївська та Драбівська.

«Такі зміни в структурі зумовлені оптимізацією державної податкової служби в цілому, – сказав Володимир Жаврід. – Звісно, процесу реформування в межах Черкащини передували наші ретельні розрахунки, що передбачали порівняльний аналіз серед центрів обслуговування платників, з огляду й на чисельність населення, і кількість наданих адміністративних послуг, також витрати на утримання приміщень, ефективність використання трудових ресурсів, доступність одержання послуг та інші фактори. Водночас є й такі території, де податкові інспекції ліквідовані. Тож платники мають звертатися з документами в паперовому варіанті до найближчих центрів обслуговування. Альтернативою такому формату є онлайн-обслуговування завдяки сучасним електронним сервісам податкової. Це дозволяє платникам отримувати послуги онлайн, не виходячи з дому та не витрачаючи часу в чергах».

Володимир Юрійович додав, що для забезпечення максимальної якості та доступності надання адмінпослуг, податківці спільно з представниками громадських організацій звернуться листом до органів влади з пропозицією вивчення громадами Черкащини питання про можливість забезпечення їх додатковими фахівцями чи консультантами з оподаткування».

Натомість керівниця управління податкових сервісів ГУ ДПС у Черкаській області Наталія Бойко розповіла про оптимізовану структуру ДПІ відповідно до адміністративно-територіального устрою регіону.

Таким чином, оптимізована структура така:

- Черкаська ДПІ, при якій функціонує Черкаський центр обслуговування платників, розташована в м. Черкаси, Смілянський ЦОП – у м. Сміла, Корсунь-Шевченківський ЦОП – у м. Корсунь-Шевченківський, Канівський ЦОП – у м. Канів та Чигиринський ЦОП – у Чигирині;

- Уманська ДПІ: Уманський ЦОП (м. Умань), Монастирищенський ЦОП (м. Монастирище) та Жашківський ЦОП (м. Жашків);

- Звенигородська ДПІ: Звенигородський ЦОП (м. Звенигородка), Катеринопільський ЦОП (с-ще Калинопіль), Тальнівський ЦОП (м. Тальне) та Шполянський ЦОП (м. Шпола).

- Золотоніська ДПІ, при якій функціонує Золотоніський ЦОП.

Довідково:

Постановою Верховної Ради України від 17 липня 2020 року  № 807-IX «Про утворення та ліквідацію районів» визначено в межах Черкаської області 4 адміністративні райони та 66 територіальних громад.

У межах реалізації заходів, передбачених Національною стратегією доходів до 2030 року, схваленою розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2023 р. № 1218-р, замість 21 державної податкової інспекції, які діяли на території Черкаської області, наказом ДПС від 07.10.2024 № 747 утворено 4 ДПІ та 13 точок доступу.

©2020 doktorfamily

Мої відео